Sprejemanje zelenega prehoda

Sprejemanje zelenega prehoda: Napajanje telekomunikacijskega zabojnika s fotonapetostnimi moduli in hranilnikom energije 🌞

V kraju Radmirje se je postavil telekomunikacijski zabojnik (kontejner) za potrebe izgradnje optičnega omrežja na osnovi razpisne dokumentacije Ministrstva za javno upravo »javni razpis za sofinanciranje gradnje odprtih širokopasovnih omrežij naslednje generacije GOŠO 5«.

Telekomunikacijski zabojnik v sklopu projekta OŠO5 je namenjen postavitvi telekomunikacijske opreme in predstavlja vozliščno točko projekta OŠO5 za zgornje savinjske občine. V zabojniku se zaključujejo telekomunikacijski optični kabli. V zabojniku je nameščena aktivna oprema za delovanje optičnega omrežja. Aktivna telekomunikacijska oprema potrebuje napajanje iz elektroenergetskega omrežja preko pretvornika izmenične v enosmerno električno energijo, ki je nameščen v zabojniku.

Z veseljem oznanjamo pomemben korak naprej v naši zavezanosti trajnosti in okoljski odgovornosti. Pri GVO smo vodilni v telekomunikacijski industriji z uvajanjem inovativnih rešitev, ki ne samo izboljšujejo naše delovanje, ampak tudi prispevajo k bolj zeleni in trajnostni prihodnosti.

Na strehi TK zabojnika OŠO5 je zgrajen fotonapetostni sistem, ki omogoča pretvorbo sončne energije v električno energijo (fotonapetostna elektrarna). Namen elektrarne je zagotoviti delno pokritje porabe električne energije zabojnika. Za potrebe delovanja elektrarne je nameščenih 8 modulov moči 420 W ustrezno vezanih na hibridni DC 48V napajalni sistem moči 2 + 2 kW (redundanca 1+1), povezan z hranilnikom energije kapacitete 15 kWh, ki je namenjen za napajanje aktivne komunikacijske opreme.

Elektrarna je namenjena proizvodnji električne energije za lastne potrebe, kar pomeni, da se vsa proizvedene energija porabi v zabojniku in se ne pošilja v omrežje. Prioriteta napajanja je iz sonca oz. baterij, rezervni vir pa javno el. omrežje. Ob sončnem dnevu fotonapetostni moduli čez dan preko regulatorja polnjenja polnijo baterije in napajajo porabnike. Ob oblačnem vremenu delujeta oba vira skupaj, ponoči se breme napaja iz baterij oz. el. omrežja, ko so baterije prazne. Hkrati je DC napajalni sistem predviden kot UPS napajanje z avtonomijo 6 ur.

V svetu, kjer je nujnost obravnavanja podnebnih sprememb očitnejša kot kdaj koli prej, priznavamo potrebo po hitrem in smiselnem ukrepanju. Naša odločitev, da izkoristimo moč sonca za oskrbo TK opreme, je dokaz naše neomajne predanosti zelenemu prehodu.

Razlogi, zakaj naše rešitve spreminjajo igro:

🌿 Zmanjšanje ogljičnega odtisa: z uporabo čiste in obnovljive sončne energije znatno zmanjšamo našo odvisnost od fosilnih goriv, ​​zmanjšamo škodljive emisije in ublažimo vpliv podnebnih sprememb.

🌞 Zanesljivost 24 ur na dan, 7 dni v tednu: Naš napredni sistem za shranjevanje energije zagotavlja, da naša oprema deluje tudi v oblačnih dneh ali ponoči. To pomeni neprekinjeno povezljivost in storitev za naše stranke, brez kompromisov.

💡 Energetska učinkovitost: solarna fotonapetostna tehnologija ni le okolju prijazna, ampak tudi zelo učinkovita. Omogoča nam proizvodnjo električne energije z minimalnimi odpadki in z nižjimi stroški, kar na koncu koristi našim strankam.

🌍 Ohranjanje okolja: Aktivno prispevamo k ohranjanju našega naravnega okolja z zmanjševanjem obremenitve s hrupom, zmanjševanjem rabe zemlje in varovanjem lokalnih ekosistemov.

🔋 Izboljšanje odpornosti: Naš napajalni sistem zagotavlja rezervno napajanje med izpadi in nujnimi primeri, kar zagotavlja, da so ključne telekomunikacijske storitve na voljo, ko so najbolj potrebne.

 

Ponosni smo, da smo v ospredju tega zelenega prehoda in usklajujemo svoje poslovne prakse z vrednotami trajnosti, odgovornosti in inovativnosti. Ko delamo ta monumentalni korak, ostajamo zavezani nenehnim izboljšavam in nadaljnjim korakom pri zmanjševanju našega vpliva na okolje.

x

Vprašajte nas

    4 + 6 =